HOSTİNG kurduğunuz web sitesinin çalışmasını sağlayan alana verilen isimdir. Hazırladığınız web sitesine metin ve görsel sayfalar yüklenebilmesi için bir alana ihtiyaç vardır. Yani bir bina inşaatı için alınan arsa benzetmesi yapabiliriz. Sürekli çalışır durumda olan ve istediğiniz anda girebileceğiniz sunucular HOSTİNG hizmetini sağlanmaktadır. Domain ismi verilen web sitesi adı DNS denilen yani diğer adı ile IP adresi ile arasındaki iletişimi sağlayan araçtır. Sistem üzerinden sunucuya yönlendirmesi sonucunda çalışır ve web sitesi de bu etkileşim sayesinde IP ile sunucu anlaşması sonrasında bilgisayar ile bağlantı kurar. Örnek vermek gerekirse HOSTİNG’İN işi bir kiralama gibi benzetme yapabiliriz. İster aylık ister yıllık ücretini ödeyerek web sitemiz için bir yer alan kiralayabiliriz. Birçok firma web siteleri için özellikle kurumsal alanda çalışanlar alan adları için bir HOSTİNG kiralamaktadır. HOSTİNG oluştururken önemli bir faktör olan web sitesinin çalışma ve açılma hızıdır. Aldığınız HOSTİNG kalitesine bağlı olarak olan kullanım hızı değişmektedir. Satın aldığınız HOSTİNG siteniz için yeterli alana sahip olması ve sunucunun desteklediği programları da önceden öğrenmek önemlidir. Yazılım ne kadar gelişmiş ise o oranda da gelişmiş bir siteye sahip olacaksınız. Yani sunucuların seçimi de çok önemlidir. Web sitesinin kalitesini belirleyen bir faktördür. HOSTİNG hizmetinin kurumlar tarafından satın alınmasına ise kurumsal HOSTİNG denilmektedir. İster kamu kurumu istese özel kurum olsun kurumsal HOSTİNG diğerlerine göre daha farklı bir yapıya sahiptir.  

KURUMSAL WEB HIOSTİNG

        Belli bir paket düzenine göre satılan kurumsal HOSTİNG’LER diğerlerine göre farklı özelliklere sahiptir. Bunun sebebi kurumsal web sitelerinde daha fazla alana ihtiyaç duyulmasıdır. Arıca haberleşme yani mail sistemi üzerinden sağlanan iletişim yoğunluğu kurumsal HOSTİNG sunucuları daha çok gelişmiş destekleme sitemleri ile oluşturulmuştur. Alınan alan sayesinde ancak adınıza mail oluşturup yönetebilirsiniz. Birçok HOSTİNG şirketi bu konu için ihtiyaca uygun paketler sunmaktadır. Bazı servis sağlayıcıları bu mail konusu için geliştirilmiş paketlerde satmaktadır. Alacağınız kurumsal HOSTİNG DE dikkat edilmesi gereken unsurların başında eğer oluşturduğunuz web sitesini kendi ülkenizde kullanmayı düşünüyorsanız aynı ülkede bulunan bir firma ile çalışmak gerekir. Kullanım amacınız yurt dışı ise uluslararası çalışan bir firmadan kurumsal HOSTİNG almanız daha mantıklıdır. Bu sayede maliyet açısından fiyatı düşürerek ve aldığınız hizmet kalitesini arttırmış olursunuz. Web sitesi kurmaktaki amacınıza bağlı olarak hedef kitlenizin büyüklüğü önceden belirlemeniz ve buna bağlı olarak bir alan satın almanız da mantıklı bir hareket olacaktır.

            Kurumsal HOSTİNG belirli ihtiyaçlara göre paketler halinde satılmaktadır. Kaliteye bağlı olarak fiyatları değişmekte ve her pakete özel IP numarası bulunmaktadır. Kurumsal HOSTİNG alırken anti virüs ve anti spam hizmetlerinin pakete dahil olup olmadığını araştırmak gerekir. Kalite bakımından son derece önemli bir husus olduğunu hatırlatmak isterim. Kurumsal HOSTİNG paketleri iki tür işletim sistemi üzerinden hizmet vermektedir. İlk olarak WİNDOWS işletim sistemi diğeri ise LİNUX işletim sistemidir. Kurumsal HOSTİNG paketleri ise aylık 10, 30, 50 ve 100 GB olacak biçimde satışa sunulmuştur. Ücret ise GB bağlı olarak değişmektedir. Sonuç olarak kurumsal bir HOSTİNG satın alacaksanız hedeflediğiniz ülkeyi, size yetebilecek alanı ve işletim sistemini belirleyerek size uygun paketi tercih edebilirsiniz. Birçok firma bu konuda tanıtım hizmeti vermektedir. Kaliteli bir web sitesi tasarlamak istiyorsanız aynı kalitede bir HOSTİNG almanız gereklidir. Kullanıcı memnuniyeti için de önemli olan ve sizin web siteniz için daha hızlı bir kullanım sağlayan bir HOSTİNG almanız çok mantıklıdır. Ülkemizin insanları bu konuya çok büyük ölçüde önem vermektedir.

 

Neler Mi Yapıyoruz ?

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

            Yaşadığımız dönem içerisinde hızla gelişen internet kullanımının saye...

Detaylar
Garantili Seo

Garantili Seo

Garantili Seo

          Garantili Seo Çalışması kavramını açıklamak gerekirse SEO çalışması ...

Detaylar
Kurumsal Hosting

Kurumsal Hosting

Kurumsal Hosting

           HOSTİNG kurduğunuz web sitesinin çalışmasını sağlayan alana verilen isimdir. Hazırla...

Detaylar
Kurumsal Alan Adı Çözümleri

Kurumsal Alan Adı Çözümleri

Kurumsal Alan Adı Çözümleri

            Günümüzde birçok firma gerek reklam gerek ide satış yapabilmek i&cc...

Detaylar
Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

           Sosyal Medya Danışmanlığı : ünümüzün erişim noktasını kullanmaya y&ou...

Detaylar
Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescil İşlemleri

            Marka bir firmanın satıcının mal ve hizmetlerini belirlemeye, tanıtmaya ve başka firm...

Detaylar

Rakamlarla Biz

0

Yıllık Tecrübe

0

Mutlu Müşteri

0

Hizmet Ödülü

0

Başarılı Seo Çalışma

Bizden Haberler

Müşteri Yorumları

Referanslarımız

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.